A bakony fővárosa

archívum - esemény

archívum - hírek

Zircre érkezett a Mária Út zarándoklata – Brenner János vértanú emlékének ajánlják az 1400 kilométeres utat


Március 20-án, kedden a kora délutáni órákban érkezett városunkba a vértessomlói Batin Péter és a Császáron élő Puskás Antal, akik arra vállalkoztak, hogy végigjárják a mintegy 1400 kilométer hosszú Mária Utat Mariazelltől Csíksomlyóig. „Tónival” már találkozhattunk, ő hetven százalékban látássérült, és 2015-ben teljesítette az Országos Kék Túrát, Zircre akkor a nyár utolsó napján érkezett.


Most egy kicsit cudarabb időjárásban kell megtenni a lépéseket, hiszen március idusára visszatért a tél, a Bakony fővárosa is didergett a fagyos, szeles időtől. A zarándokokat az Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Karitász önkéntesei fogadták a Zirci Ciszterci Apátság udvarán Müllerné Wenczel Rita hathatós közreműködésével. Imrefi Mór plébános atya a bazilikában áldást mondott rájuk.Egy éjszakát töltöttek Zircen, ma folytatták útjukat Bodajk irányába. A Jeskó Panzió ingyenes szállást biztosított a zarándokok részére. Március 5-én indultak Mariazellből, jelenleg az útnak majdnem az egyharmadán vannak túl. A naponként megtett táv változik, városunkba érkezésük napján Bakonybélből indulva tizenhat kilométert hagytak maguk mögött, de lesz negyven kilométeres szakasz is – mondták el. Május 17-én érkeznek célba, az időzítés nem véletlen, hiszen két nappal később kerül sor a csíksomlyói búcsúra. A hosszú utat Brenner János ciszterci szerzetes emlékének, az 1956 utáni egyházüldözés vértanújának ajánlják.Kelemen Gábor