A bakony fővárosa

archívum - esemény

archívum - hírek

Vasárnap országúti kerékpárosok szelik át a Bakonyt!

Mint arról már a korábbi felhívásunkból értesülhettek, május 12-én, azaz most vasárnap nagyszabású kerékpárverseny házigazdája lesz Zirc. Megnövekedett forgalomra és terelésre kell számítani városunk belterületén.


Az Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület szervezésében kerül sor az I. Bioracer Zirc GP Országúti Mezőnyversenyre a Magyar Kerékpáros Szövetség Liga Kupa versenysorozatának egyik állomásaként.


Az előzetesen közzétett információkhoz képest változás, hogy a kerékpárosok nem az Alkotmány utcából rajtolnak, hanem – a célállomáshoz hasonlóan – a startállomás is a Városháza melletti szakaszon kerül kialakításra.

Az Acél-Vakond Kerékpáros Sportegyesület nagyszabású kerékpárversenyt rendez, külföldi résztvevők is lesznek a mezőnyben

(A kép illusztráció, forrás: Szervezők)

A verseny idejére ideiglenes forgalomkorlátozásra és terelésre kerül sor Zirc városközponti részén.

A rajt-cél állomás, a Széchenyi utca, azaz a 82-es főút Városháza és apátság közötti szakasza időszakosan lezárásra kerül, és a táblákkal jelzett terelő úton lehet majd közlekedni. Emiatt a Bakonybéli, Reguly Antal, Béke és József Attila utcákban, illetve a Rákóczi téren megnövekedett forgalomra lehet majd számítani, a szervezők kérik az ott lakók türelmét és megértését.


Az útvonal változatlan, a verseny Zircről indul, és Nagyesztergár, Dudar, Csetény, Szápár, Tés, Bakonynána, Olaszfalu települések érintésével városunkban is érkezik vissza.

A vasárnapi kerékpárverseny útvonala (Forrás: Szervezők)

Az első futam 10.30-kor veszi kezdetét,

az ifjabb korosztály egy kisebb kört fog megtenni. Majd 11.50 körül várható a felnőtt versenyzők rajtja, akik több kört is lerónak a kijelölt útvonalon, a leggyorsabb befutót 14.50 körül várják a szervezők, a verseny körülbelül 16.00 óráig tart.


A magyar kerékpárosok mellett cseh, szerb és osztrák indulók is lesznek a mezőnyben.


Kelemen Gábor