Tizenkét zirci érem a megyei diákolimpián


Városunk adott otthont a hétvégén a sportlövő diákolimpia megyei döntőjének a Lövész Klub Zirc Egyesület rendezésében.


A csaknem száz résztvevő két korcsoportban és négy kategóriában mérte össze tudását a Művelődési Ház légpuskás lőterén. A résztvevők iskolájuk színeit képviselték.


A zirci versenyzők a diákolimpiát megelőző napon Ácson vettek részt az országos tehetségkutató verseny döntőjében, amely remek főpróbának bizonyult. A megyei döntőben összesen tizenkét érmet gyűjtöttek lövészklubunk tagjai, eredményeiket vastagítva jelöltük.


A helyezettek érem- és oklevéljutalomban részesültek. A díjakat Ottó Péter polgármester és a rendezvényt támogató K&H Bank területi képviselője, Fertigné Széll Erika adta át.

A díjakat átadók és a középiskolás lányok légpuska húszlövéses számának helyezettjei


Nyíltirányzékú légpuska húszlövéses szám: Általános iskolás fiú: 1. Kulman Dominik Zoltán (Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola), 2. Rusznyák Áron (Balatonfüredi Eötvös Lóránd Általános Iskola), 3. Tátrai Zsombor (Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola). Lány: 1. Szöllőskei Hanga, 2. Paró Blanka Julianna, 3. Kalocsa Rebeka (mindhárman Reguly, Zirc).

Az általános iskolás lányok légpuskás versenyében mindhárom helyezett a zirciek közül került ki


Középiskolás fiú: 1. Bittmann Zoltán, 2. Csik Richárd Dusán (mindketten III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola), 3. Kurdi Mátyás (Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Ajka). Lány: 1. Dömsödi Renáta (III. Béla, Zirc), 2. Plechinger Dzsenifer, 3. Orsolya Dorka (mindketten Veszprémi SzC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium).

A középiskolás fiúk versenyében a légpuska húszlövéses számban ketten is helyezettek lettek a zirciek közül


Légpisztoly húszlövéses szám: Általános iskolás fiú: 1. Herbent Bence (Ajkai Eötvös Loránd - Kossuth Lajos Általános Iskola), 2. Radics Dániel (Kastély Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános iskola), 3. Kulman Dominik Zoltán (Erkel, Pápa). Középiskolás fiú: 1. Jakab Márton (Veszprémi SZC Táncsics Mihály Technikum), 2. Kovács Kolos (Jendrassik-Venesz Gimnázium és Szakképző Iskola). Lány: 1. Bittmann Teréz, 2. Menyhárt Réka, 3. Dömsödi Renáta (mindhárman III. Béla, Zirc).

A középiskolás lányok légpisztolyos versenyében is mindhárom dobogós a zirci lövészklub növendéke volt, csakúgy, mint a fiúk között első helyezést elérő Jakab Márton (a két fiatalember közül a bal oldali)


Légpisztoly negyvenlövéses szám: Középiskolás fiú: 1. Renácz Róbert (Lovassy László Gimnázium). Lány: 1. Benedek Ágnes Veronika (Pápai Református Kollégium Gimnázium, Művészeti Szakgimnáziuma és Diákotthona) Zártirányzékú légpuska negyvenlövéses szám: 1. Vintze Regina (III. Béla, Zirc), 2. Benedek Ágnes Veronika (Pápai Református Kollégium Gimnázium).


Egyéniben az első három helyezett, csapatban az elsők jutottak tovább a diákolimpia országos döntőjére, melynek május 20-án Gyöngyös lesz a házigazdája.


Fotók: Szekeres Dóra

Cikk: Kelemen Gábor