A bakony fővárosa

archívum - esemény

archívum - hírek

Sikeres szereplés a Köztársaság Kupán


Ezúttal is kiemelkedően szerepelt a Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola a Köztársaság Kupa atlétikai versenyen. Összesítésben második helyezést értek el a zirciek a megyei iskolák között.


A versenynek a Báthory István Sportiskolai Általános Iskola szervezésében a Veszprémi Egyetem Stadion adott otthont. A résztvevő iskolák hét versenyszámban mérték össze tudásukat. A Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola tanulói 1 arany-, 7 ezüst- és 9 bronzérmet gyűjtöttek. Alább a dobogós helyezést elérő versenyzők következnek, de rajtuk kívül még sokan végeztek pontszerző helyen a Reguly-sok közül. A zirci iskolát csak az ajkai Fekete-Vörösmarty Általános Iskola előzte meg összesítésben. Az egyéni és csapatversenyben összesen 39 pontszerző helyet csíptek el iskolánk tanulói.


2000m: Fiú (2004): 2. Földesi Benedek, 3. Tóth Róbert. Kislabda: Fiú (2006): 2. Maser Márk. Súlylökés: Fiú (2004): 2. Pál Kristóf, 3. Jakab Márton. Lány (2004): 3. Takács Dorottya. Lány (2006): 1. Benis Alíz. Magasugrás: Fiú (2005): 2. Drahovszky Gergő. Fiú (2006): 2. Maser Márk, 3. Kun Bálint. Lány (2007): 2. Bácsi Zsuzsanna, 3. Tamási Dóra.


Benis Alíz (középen) a 2006-os születésű lányok között aranyérmet nyert súlylökésben


A súlylökő fiúk is remekül teljesítettek, a 2004-es születésűek versenyében Pál Kristóf második (balról), Jakab Márton (jobbról) harmadik lett


Maser Márk (balról) két versenyszámban is ezüstérmet szerzett, magasugrásban, a 2006-os születésű fiúk között pedig ketten is felállhattak a dobogóra a Reguly iskolából. Jobbról Kun Bálint


Magasugrásban a 2007-es születésű lányok között is ketten végeztek dobogós helyen iskolánk tanulói közül: balról Bácsi Zsuzsanna, jobbról Tamási Dóra


2004-esek 2000 méteren: Földesi Benedek (balról) második, Tóth Róbert (jobbról) harmadik helyen végzett


Váltó: Fiú (2004): 3. Nagy Tamás, Lezsák Bence, Máj Levente, Tribel András. Fiú (2005): 3. Drahovszky Gergő, Szűcs Ármin, Ábrahám Gábor, Petőcz Dávid. Lány (2005): 3. Mészáros Szinta, Molnár Vivien, Kovács Noémi, Vörösházi Laura. Fiú (2006): 3. Mészáros Dániel, Szigeti Levente, Jakab Norbert, Kutasi András. Lány (2007): 2. Tribel Vanda, Tamási Dóra, Dóber Fanni, Endresz Luca.

Váltóban sok szép zirci eredmény született, a képen jobbról a 2006-os születésű fiúk bronzérmes csapata


A gyerekek felkészítéséből Burján István, Bárány Judit, Répásné Schofhauzer Éva és Kerner László pedagógusok vették ki a részüket, hozzájárulva az eredményes szerepléshez.

Kelemen Gábor