A bakony fővárosa

archívum - esemény

archívum - hírek

Éneklő kiscsillag született Zircen


Bemutatkozott a Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola gyermekkórusa a Városházán, amely ettől az évtől „Csemete Kórus” néven lépett be városunk kulturális életébe.


Nagyon sok szülő elkísérte a gyerekeket, akik szívhez szóló műsorral ajándékozták meg a közönséget. A kis fa, melyet Géring Klára magyar-ének szakos tanár, karvezető ültetett el, már most szépen virágzik, és sok kis hajtása van a csemetének. Zircen nagyközönség előtt most mutatkoztak be, de felléptek már Városlődön, német nemzetiségi találkozón, valamint a veszprémi Hangvilla Éneklő Ifjúsági találkozóján. Mindkét helyről Ezüst-minősítéssel tértek haza. Ráadásul a megye egyik legjobb akusztikájú termében a legkisebb lélekszámú énekes közösségként a legnagyobb tapsot kapták.A növendékek különféle öltözékekben léptek a közönség elé, mint azt megtudtuk, a viselet egy részét pályázati úton tudták beszerezni. A zirci debütáló műsorban elsőként Békefi Antal sváb népdalaiból mutattak be hármat, melyhez hagyományőrző módon sváb népviseletet öltöttek.A csemeték mellett egyéb csemegékben is volt részünk, így például az egyik énekkari tag, Vaskor Noémi saját versét adta elő. A magyar és német nyelvű szavalóversenyeken rendszeresen szereplő Gregosits Bence is megmutatta az éneklés mellett szavalótudását, a Palánkai-testvérek, Tünde és Hanna pedig fuvola duettel tették színesebbé a műsort.Az első részben az alsó tagozatos énekkar is színpadra lépett Szélesné Futó Friderika közreműködésével – „mert alsós énekkar nélkül nincs felsős énekkar” – majd következtek a nagyobbak Géring Klára karnagy vezetésével, aki az egyik számnál zongorán kísérte a tanítványokat. A „Bodzavirágot” már együtt énekelte a két csoport, ahogyan a fináléban is közösen léptek fel. A meglepetésszám után egy ráadásszám is következett, hiszen a közönség visszatapsolta a gyermekkórust, és a bónusz számba is tapssal kapcsolódtak be. Mary Poppins dalának előadásában választ kaphattunk arra a felszabadultan, boldogan éneklő ifjúságtól, hogy a zene az egyik, ami meggyógyíthatja az ember lelkét.A fának, melyet magukkal hoztak a Városházára, a műsor végére sok zöld hajtása lett: minden gyermek egy nevével ellátott levelet ragasztott a „Csemete Kórus” jelképének számító, városunk nevét is hirdető rajzra. Géring Klára köszönetét fejezte ki, hogy ennyien eljöttek az énekkar bemutatkozó műsorára. Reményét fejezte ki, hogy még sok levéllel gyarapodik majd a fa az évek során.A program a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg. www.nka.hu


Kelemen Gábor