ARANY PILLANATOK 2018


GENERÁCIÓK TALÁLKOZÁSA

A Zirc Városi Nyugdíjasklub tagjai tettek látogatást a Zirci Benedek Elek Óvoda és Bölcsődében. Élményekkel gazdagodtak a különböző korosztályok képviselői, kölcsönösen megajándékozták egymást

CSALÁDI MINTAVÁLLALKOZÁS

Átadásra került a Bakony Elektronika Kft. új üzemcsarnoka, és a cég támogatásáról szóló okirat: Magyarország Kormánya 74 millió forint vissza nem térítendő támogatással segítette a vállalat piac- és kapacitásbővítő fejlesztését

300 ÉVE A BAKONY SZÍVÉBEN

Tavaly ünnepeltük Zirc újraalapításának 300. évfordulóját: 1718-ban írták alá azt a szerződést, amely megalapozta a török kor utáni településünk létrejöttét. Civilek nézegetik a jeles alkalomból kiállított dokumentumokat

JUBILEUMI ADOMÁNY

A huszonötödik vöröskeresztes adományt kapta Zirc német testvérvárosától, Pohlheimtől. A minden évben rendeltetésszerűen érkező támogatásért Ottó Péter polgármester fogadásán mondott köszönetet a Városházán

ÖSSZETARTOZUNK

Határon túli magyar fiatalokat látott vendégül városunk a magyar ajkú testvértelepülésekből, az erdélyi Barótról és a kárpátaljai Dercenből. A két település és Zirc képviselete közösen koszorúzott a Magyarok Keresztjénél

SIKERES ERŐPRÓBA

Eredményesen szerepelt Csetény, Porva, Bakonyszentkirály és Zirc a Nemzeti Vágtán. A standszépségversenyben második helyezést értek el a „bakonyi négyek” látványos, interaktív, sok érdeklődőt vonzó megjelenésükkel

BETYÁROK SZÜLETÉSNAPJA

Jubilált, huszadik alkalommal került megrendezésre Zirc város nagyrendezvénye, a Bakonyi Betyárnapok – Országos Betyártalálkozó. A szervezők és a vendégek közösen ünnepelték a születésnapot

VÉRADÁS - KÖZÉPISKOLÁS FOKON

Első alkalommal került sor a két zirci középiskola közös véradására a Magyar Vöröskereszt Zirci Területi Szervezetének szervezésében. Diákok és pedagógusok együtt nyújtották életmentő kezüket ismeretlen embertársaiknak

A FONÁL, AMI ÖSSZEKÖT

Udmurt vendégei voltak a Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóháznak a Rokon Népek Napján. Közösen készítettek fonálbabákat magyar rokonaikkal, miközben ismerkedtek egymással, s nyelvet is tanultak

MINDEN KOROSZTÁLYT MEGSZÓLÍT

A Zirci Országzászló Alapítvány leleplezi a Fekete István írónak emléket állító alkotást a Rákóczi téren. Az emlékmű széleskörű társadalmi összefogással jött létre, ami bizonyítja, hogy helye van Zircen sok kedves hősünk életre keltőjének


Az összeállítást készítette: Kelemen Gábor